Állásinterjúra felkészítő program (CV, motivációs levél és viselkedés etikett) - Kásád

Napi program:

             09:00 – 10:00   Hogyan írjunk jó önéletrajzot és motivációs levelet? - Előadó Wenhardt Renáta              

             10:00 – 10:15   Szünet

             10:15 – 11:15   Hogyan viselkedjünk az állásinterjún? - Előadó Wenhardt Renáta

             11:15 – 11:30   Szünet

             11:30 – 12:30   Gyakorlat

           

Az első órában Wenhardt Renáta elmondta a résztvevőknek, hogyan álljanak neki egy jó önéletrajz megírásának.

             Fontos, hogy figyeljenek a szerkesztésre, a helyesírásra és a fotóra. A fotó nagyon fontos. Aláírva , keltezve, hitele-

             sítve kell leadni. A munkáltatók az önéletrajz alapján hívják be a munkavállalót az állásinterjúra, így aztán nagyon

             lényeges, hogy az első lépés jó legyen.

 

Ezután egy rövid szünet következett, mindenki kifújhatta magát és fogyaszthattak a nekik szánt inni és enni      valókból.

 

Majd Renáta magával az állásinterjúval folytatta az előadás következő órát. Az állásinterjúra a hétköznapi                     viseletnél egy fokkal csinosabban illik érkezni, de vannak olyan munkáltatók, akik megkövetelik a nyakkendőt.

Az első benyomás nagyon fontos, a munkáltató már az első 4 másodpercben eldönti, hogy szüksége van e ránk vagy sem,  így fokozattan figyelnünk kell a köszönésre, bemutatkozásra, el kell mondani, ha férjezettek vagyunk hogyan szólíthatnak minket. Ha kezet nyújtanak üdvözlésként el kell fogadni. Az állásinterjú ideje alatt meg kell adni a másik személynek járó tiszteletet, de csak annyit, amennyi alapból is megjár, hiszen ekkor még egyenlő félként szerepelnek. Elmondta még Renáta, hogy a beszélgetés során vannak olyan kérdések, amikre jó határozott választ adni és vannak olyanok, amikre nem vagyunk kötelesek válaszolni. Ajánlott még ott megkérdezni a munkáltatót, hogy mi lesz a sorsa az önéletrajzunknak, mikor és milyen formában fog értesíteni, hogy felvettek e.

Elköszönésnél fontos figyelni a szemkontaktusra, kézfogásra, ha igénylik.

 

Ezek után rövid téma volt még, hogyan illeszkedjünk be egy új munkahelyen. Mivel mi kerültünk oda újonnan, célszerű előre köszönni. Ha van kávézó vagy konyha vagy esetleg közös szabadidő hely, akkor fontos, hogy megkérdezzük az alap szabályokat. Kell e kávét hozni a közösbe? Vagy pénzt gyűjtenek e erre, stb. A munkahelyen, hiába most kerültünk oda, egyenrangúak vagyunk a többi munkavállalóval. Nem vagyunk kötelesek egy régebb óta ott dolgozónak az utasításait elfogadni. Tanácsokat viszont megfogathatunk, hogy a jövőben könnyebb és jobb  legyen együtt a munkavégzés.

A téma lezárása után ismét egy szünet következett.

 

A szünetet követően szóban gyakorolták az önéletrajz felépítését, majd az állásinterjún való részvételt.

Mindenki legalább egyszer sorra került és megnyilvánulhatott. Ez a gyakorlati rész is nagyon hasznosnak bizonyult, sokan itt tanulták meg a helyes és választékos szóhasználatot.

Motivációs csomag osztása a részvételi arány miatt is fontos volt. Így nagyobb volt az érdeklődés a program iránt.